canan
18 آذر 1401 - 10:47

هشدار خطیب مسجدالاقصی درباره خطر کابینه افراطی رژیم اسرائیل و تعدی به قدس اشغالی

خطیب مسجدالاقصی درباره تندباد خطراتی که قدس اشغالی را تهدید می‌کند به شدت هشدار داد و بر آمادگی برای مقابله با هرگونه تعدی به مسجد الأقصی تاکید کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، «عکرمه صبری»، رئیس هیئت عالی اسلامی قدس اشغالی و خطیب مسجد الأقصی با تأکید بر آمادگی ملت فلسطین برای مقابله با هرگونه تعدی به مسجد الأقصی، نسبت به تندباد خطراتی که قدس اشغالی را تهدید می‌کند هشدار داد.

شیخ صبری در خصوص خطر کابینه افراطی رژیم اسرائیل به رهبری «نتانیاهو» برای قدس و وضعیت موجود در مسجد الأقصی گفت: ما به یک رژیم اشغالگر تکیه نمی‌کنیم. همه آنها از یک خط مشی پیروزی می‌کنند که همان استراتژی تهاجمی نژادپرستانه است.

خطیب مسجدالأقصی با تأکید بر اهمیت و لزوم بستن بار سفر به سوی مسجدالأقصی و حضور در آن، بیان کرد که هرگز به رژیم اشغالگر اجازه نخواهد داد وضعیت کنونی آن را تغییر دهد.

وی با هشدار نسبت به یهودی سازی قدس و تحکیم جاه طلبی‌های یهودیان، افزود: ما آماده مقابله با هرکسی که درصدد آسیب به مسجد الأقصی است هستیم.

شیخ صبری در خصوص راه حل خطراتی که بیت المقدس و مسجدالأقصی را تهدید می‌کند، هم افزود: راه حل مقابله میدانی است. این وظیفه ما است و هر کشور عربی و اسلامی که توان کمک به ما را دارد ، لطف کند و هرکه نمی تواند رویش حساب نمی‌کنیم.

آزادی یکی از رهبران حماس از بند صهیونیست‌ها

مراجع صهیونیستی دیروز پنجشنبه «احمد یوسف عواد» از رهبران جنبش مقاومت اسلامی حماس را پس از یک سال بازداشت موقت آزاد کردند.

عواد گفت: خداوند متعال را به خاطر آزادی‌ام از زندان رژیم اشغالگر قدس سپاس می‌گویم. آزادی یک چیز زیبا و وصف نشدنی است، ولی به خاطر بازداشت شمار زیادی از فلسطینیان قهرمان و دلاور همچنان اندوهگین و ناراحت هستم.

نظامیان صهیونیست در سال گذشته پس از حمله به منزل «عواد» در محله «المخفیه» واقع در استان نابلس، او را بازداشت کرده و خسارت‌هایی را به این خانه وارد کردند.

یادآور می‌شود که «عواد» سابقه 6 سال اسارت در زندان های صهیونیستی و 2 سال اسارت در زندان‌های تشکیلات خودگردان فلسطین را در کارنامه مبارزاتی خود دارد.

31 عملیات ضد صهیونیستی طی 24 ساعت گذشته

مبارزان فلسطینی طی 24 ساعت گذشته 31 مورد عملیات مبارزاتی و مقاومتی را علیه نظامیان و شهرک نشینان یهود در کرانه باختری به اجرا درآوردند.

مبارزان فلسطینی طی شبانه روز گذشته دست به 5 مورد تیراندازی، یک مورد منفجر کردن نارنجک، 4 مورد پرتاب بطری‌های آتش زا، 5 مورد رویارویی با شهرک نشینان یهود و 13 مورد درگیری با نظامیان صهیونیست زدند.

این عملیات‌ها در شهرهای قدس، الخلیل، رام الله، جنین و نابلس صورت گرفت که در جریان آن تعدادی از نظامیان و شهرک نشینان یهود زخمی شده و خسارت هایی به خودروهای آنان وارد شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 902275